Прожитковий мінімум потрібно збільшити: міністерка назвала чотири пріоритетні групи

Марина Лазебна розповіла, для кого важливо розраховувати виплати за реальним прожитковим мінімумом

Прожитковий мінімум потрібно збільшити: міністерка назвала чотири пріоритетні групи

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна у програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24" розповіла, як визначатимуть показник прожиткового мінімуму.

"Сьогодні Мінсоцполітики рахує за продуктовими наборами реальний прожитковий мінімум. Офіційний та реальний прожитковий мінімум відрізняються удвічі. Ми запропонували нову методологію підрахунку, ми вивчили міжнародний досвід. Для доплат, підвищень, надбавок застосовувати не прожитковий мінімум, а базові величини, які відповідатимуть офіційним розрахункам. А пенсія, мінімальна зарплата, допомоги, які є основним джерелом існування людини, мають відповідати реальному прожитковому мінімуму", — сказала вона.

Читайте також: Пенсія 7 тисяч: міністерка назвала три необхідні кроки

Популярні відео

Лазебна розповіла, для кого реальний прожитковий мінімум є важливим для розрахунку виплат.

"Є дорожня карта, є пріоритети. На першому плані — пенсіонери, на другому — допомога сім'ям з дітьми, третє — допомога людям з інвалідністю з дитинства та дітям-інвалідам, а також допомога людям, які не мають права на пенсію. У цих чотирьох групах треба, щоб прожитковий мінімум відповідав реальному. Одразу ми це все не зможемо, але за три роки можна зробити", — сказала вона.

Раніше Лазебна розповіла, як йде процес індексації пенсій.

Джерело Україна 24 Теги