Індексація пенсій - міністерка соцполітики пояснила, як триває процес

Зокрема, Марина Лазебна хоче відновити індексацію пенсій для категорій, які були вилучені з законодавства

Індексація пенсій - міністерка соцполітики пояснила, як триває процес

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24" розповіла про хід індексації пенсій.

"Коли ми прийшли в 2020 році, ми це (доплату - ред.) зробили через 500 грн для 80-річних, індексацію по 1 тис. грн, ми обробили багато програм для того, щоб людям надати допомогу і підвищити пенсії. Поточного року нам було складно, тому що немає дати індексації, але ми принципово заявляли, що хочемо, щоб це було, як завжди, 1 березня, тому що в 2017 році цю дату прибрали. Ми це зробили, і люди сьогодні отримували по 11% проіндексованої пенсії, 8 млн проіндексували пенсій, від 100 до 400 грн збільшилася пенсія у 6 млн осіб, на суму менше 100 грн ніхто проіндексовану пенсію не отримав", - сказала міністр.

Читайте також: Ексміністр накинувся на голову "Укрпошти" через важливе питання щодо пенсій (відео)

Популярні відео

Також Лазебна підкреслила, що надбавка до пенсії буде за періоди, що не потрапили до категорії для індексації.

"Але є 2019 і 2020 роки, що не підпадали під індексацію, ми їм зараз з липня дамо по 100 грн, які вони будуть отримувати щомісяця до своїх пенсій. Ми бачимо, що і пенсії повинні індексуватися, оскільки ціни ростуть, пенсія знецінюється" , - сказала Лазебна.

Читайте також: Гідне життя пенсіонерів: ексміністр розповів про три необхідні зміни в економіці

Міністр також зазначила, що буде відновлена індексація для категорій пенсіонерів, яким зараз по законодавству індексація не передбачена.

"Але ще одна велика проблема, яку я хочу вирішити, це питання індексації держслужбовцям, науковцям, органам місцевого самоврядування, військовослужбовцям. Цих людей позбавили індексації у 2017 році, їх вилучили із закону, ми внесли такий закон в Раду. Хочу, щоб депутати його прийняли, і в 2022 році, з 1 березня, були проіндексовані пенсії цих людей", - сказала Лазебна.

Раніше голова Комітету економістів України Андрій Новак в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" заявив, що Україна повинна була перейти на накопичувальну пенсійну систему відразу після здобуття незалежності.

Джерело Україна 24 Теги