Несплата оренди за земельні паї: Ляшко запропонував альтернативу

"Влада спеціально робить, щоб власникам паїв не платили грошей", - заявив Ляшко

Несплата оренди за земельні паї: Ляшко запропонував альтернативу

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко в ефірі програми «Час Голованова» на телеканалі «Україна 24» прокоментував ситуацію з невиплатою людям грошей за земельні паї.

«Дуже недобросовісні орендарі. Подивіться, за цей рік удвічі зросли ціни на сільгосппродукцію. А людям удвічі ціну за паї підняли? Ні. А я вважаю, що вартість орендної плати за паї повинна бути прив’язана до вартості продукції. Тому що з твого ж гектара землі орендар вдвічі більше заробив, чому він не має поділитися з селянами (власниками паїв – ред.), яким або гнилою половою платять, або взагалі роками не платять. Де прокурор, де губернатор, де голова адміністрації, де все начальство? За що вони зарплати отримують? Половині села не виплачують оренду за паї, а начальство вчасно свою зарплату отримує. Влада хоче продати землю. Вони протягують наступного тижня закони на реалізацію так званої земельної реформи», - заявив Ляшко.

Читайте також: Незаконні земельні ділянки – у Держгеокадастрі назвали спосіб боротьби

Популярні відео

Він наголосив, що головний закон, який повинен бути для земельної реформи – щоб власники паїв отримували гідну орендну плату, а не дерибан і продаж землі.

«Коли пай свій продав, гроші отримав і проїв - немає ані землі, ані грошей. Чому людина продає землю - бо у неї той пай, ті копійки, і то вона їх не може отримати. Влада спеціально робить, щоб власникам паїв не платили грошей. Вони покривають тих, хто не платить оренду за паї. Щоб людина віддала землю. Тоді вони з владою роздерибанили землю, провели податкову амністію, на вкрадені легалізовані мільярди скуплять землю. Селянину скажуть: ми вам нічого не винні. Ми вам віддали три копійки за землю. І все – доведуть село до ручки. Моя політика, ми пропонуємо альтернативу: в обов’язковому порядку всі, хто орендує землю, на гектар землі - одна корова, орендуєш 50 гектарів - щоб корівник з 50 корів стояв у селі, тоді у людей буде робота; перегляд орендної плати, прив’язка до врожаїв. А що вони роблять? Перед новим роком знижують податки олігархам, латифундистам, а фермерам дулю без маку. Їхня корупція добиває українське село, українське місто й українську державу», - зазначив політик.  

Читайте також: В Україні запустять портал відкритих даних про землю, міністр назвав терміни

Нагадаємо, з 1 липня 2021 року в Україні набуває чинності закон про відкриття ринку землі. До набуття ним чинності в Україні діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Джерело Україна 24 Теги