В Україні має бути три рівні пенсії: економіст розповів деталі

Андрій Новак розповів, які рівні пенсійного забезпечення Україна повинна була ввести вже давно

В Україні має бути три рівні пенсії: економіст розповів деталі

Україна повинна була перейти на накопичувальну пенсійну систему відразу після здобуття незалежності - про це заявив глава Комітету економістів України Андрій Новак у програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Накопичувальні рівні пенсійної системи України — другий обов'язковий і третій добровільний — це те, що ми повинні були зробити ще на початку незалежності, на початку 90-х років. Це те, що вже давно зробили та забули про проблему країни Східної Європи, з якими ми разом на початку 90-х виходили з комуністичної економіки. Але, на жаль, у нас вже 30-й рік незалежності, а ми досі обговорюємо, треба чи не треба вводити накопичувальну пенсійну систему", — сказав він.

Читайте також: Гідне життя пенсіонерів: ексміністр розповів про три необхідні зміни в економіці

Популярні відео

Експерт пояснив, що накопичувальна пенсія повинна додаватися до солідарної — діючої, яка фінансується внаслідок відрахувань працездатного населення.

"Ніхто не говорить про відмову від солідарної пенсійної системи. Йдеться про те, щоб до солідарного рівня пенсійної системи додали другий і третій — накопичувальні рівні. Таким чином, в країні повинно бути як мінімум три рівні пенсійного забезпечення. Тоді сумарно український пенсіонер зможе отримувати більш гідну пенсію, а не той мізер, який ми зараз маємо від солідарної системи. Тому потрібно не відмовлятися від солідарного, але додавати до нього інші рівні", — сказав він.

Читайте також: "Комусь достатньо 3 тис. грн на місяць": ексміністр про цифру бідності в Україні

Додамо, Міністерство соціальної політики разом з Верховною Радою розробляють модель, за якою українці зможуть отримувати пенсію в розмірі 7000 гривень. Такі суми можливі для майбутніх поколінь при виході на накопичувальну систему. Про це розповіла міністерка соцполітики Марина Лазебна.

За розрахунками фахівців, з двох джерел — солідарного та накопичувального рівнів — людина могла б отримувати 7000 гривень. Без накопичувальної пенсії кожна держава буде в ручному режимі "латати дірки", тому через 30 років виплати можуть знизитися вдвічі, сказала Лазебна.

Джерело Україна 24 Теги