В Україні подорожчають популярні продукти: скільки заплатять покупці

Зростання цін на молоко спровокувало подорожчання низки продуктів

В Україні подорожчають популярні продукти: скільки заплатять покупці

В Україні в найближчі місяці очікується зростання цін на молоко і молочні продукти - кефір, сир, масло.

Про це розповіла в ефірі програми "Зворотний зв'язок" на телеканалі "Україна 24" генеральна директорка Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк.

"Молоко жирністю 2,5% у плівці, це найбільш соціальний продукт, подорожчає орієнтовно до 25 грн 40 коп., тобто плюс 40 коп. за наступні три місяці. Це приблизно 1,5% подорожчання. Якщо говорити про кефір, то він орієнтовно подорожчає на 70 коп., до ціни 31 грн 30 коп. за літр. Масло подорожчає, вочевидь, найбільше, тому що це один з найбільш молоковмісних продуктів, для виробництва 1 кг масла необхідно 20-25 літрів молока. Подорожчання на сировинному ринку тягне за собою подорожчання цього продукту, тому можемо очікувати, що масло жирністю 72,5-73% подорожчає до 3 грн на кілограмі, тобто на пачці 200 грамів - плюс 60 коп.", - прогнозує Лавренюк.

Читайте також: Яке молоко не можна вживати: українцям дали пораду

Популярні відео

За її словами, найменше подорожчання продемонструє сир, "тому що в попередні квартали він уже найбільше подорожчав, понад 3%".

"Орієнтовно на 90 коп. на кілограмі, до 38-40 грн за пачку традиційного фасування вагою 160 грамів, якщо говорити про "Російський" сир жирністю 45%", - повідомила вона.

Читайте також: Як правильно вибрати масло в магазині: українцям дали прості поради

Керівник центру експертиз "Тест" Валентин Безрукий в ефірі телеканалу "Україна 24" також розповів про якість молока в Україні та пояснив, від чого залежить його смак.

Джерело Україна 24 Теги