"Стимулює хабарництво" — економіст про спосіб контролю цін на продукти

Павло Кухта розповів, чи ефективне державне регулювання цін

"Стимулює хабарництво" — економіст про спосіб контролю цін на продукти

Чи може держава впливати на зростання цін на продукти, розповів економіст Павло Кухта в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Це ілюзія, що в ринковій економіці, крім ситуації з аномальною кризою, коли все розкуповують, держава може щось зробити з цінами. Я цю мантру чув ще з часів Азарова, який постійно то капусту, то картоплю регулював. Я пам'ятаю, як була ціла машина побудована з контролю над цінами, цінова інспекція.

До того моменту як її ліквідували після 2014 року, це був один з найпотужніших органів зі збору хабарів з бізнесу в країні, нічого вони не регулювали. Капуста як стрибала на ринку, так і стрибала. Але хабарі бізнес носив щомісяця. Після того як її ліквідували, ціни почали менше стрибати", — сказав він.

Читайте також: В Україні скоро подорожчають деякі продукти: подробиці від економіста

Популярні відео

Кухта розповів, у яких випадках держава може регулювати ціни.

"Державний контроль цін — це річ, від якої відмовилися всі розвинені країни вже давно. Вони після Другої світової війни намагалися цим займатися, швидко зрозуміли, що це тільки генератор хабарництва, і перестали. Іноді держава може втручатися — коли, наприклад, гуманітарна катастрофа в зоні стихійного лиха, не вистачає води, і починають задирати ціни — тоді це можна швидко відрегулювати, і то на кілька днів. Це лише кризовий інструмент", — сказав він.

Раніше голова Асоціації постачальників для роздрібних мереж Олексій Дорошенко розповів, що буде з цінами на продукти найближчим часом.

Джерело Україна 24 Теги