"Комусь достатньо 3 тис. грн на місяць": ексміністр про цифру бідності в Україні

"Ми у 2017 році при визначенні рівня бідності відійшли від радянських принципів", - зазначив Рева

"Комусь достатньо 3 тис. грн на місяць": ексміністр про цифру бідності в Україні

Ексміністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі програми «Сьогодні. Ввечері» на телеканалі «Україна 24» розповів про статистику бідності в Україні.

«Зараз у Верховній Раді розглядається закон про легалізацію доходів громадян, і автори цього закону, зокрема депутат Гетманцев, стверджують, що на руках у населення 80 млрд доларів. Порівняйте ці оцінки з тим, що говорять люди про свої можливості. Якщо 60% людей говорять про те, що не зможуть прожити місяць, якщо не отримуватимуть зарплату або пенсію, і тільки 7% сказали, що відчувають себе нормально, то це означає, що у тих 7% людей 80 млрд на руках», - зазначив ексміністр.

Читайте також: Банкір розповів, як коронакриза вплинула на зарплати українців

Популярні відео

«Було б цікаво, якби людям поставили додатково запитання: скільки вам грошей потрібно на місяць? Ця цифра теж різна - одному досить 3 тис. грн, іншому 10 тис. Ми у 2017 році при визначенні рівня бідності відійшли від радянських принципів і підійшли під іншим кутом зору. Ми встановили реальний прожитковий мінімум, порахували, і далі порівнювали два процеси – як зростає зарплата і які витрати людей у порівнянні з цим мінімумом. За цим критерієм у нас у 2016 році було не 29% бідних людей, а 56%», – заявив Рева.

Читайте також: "Менша за допомогу по безробіттю": лікарка про зарплати медиків в Україні

Раніше економіст Віктор Скаршевський в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментував розрахунки, згідно з якими рівень бідності в Україні зріс до рівня 2015 року.

Джерело Україна 24 Теги