"Дефіциту немає, але...": економіст розповів, чи подорожчають продукти

Зокрема, найближчим часом яблука врожаю минулого року впадуть у ціні

"Дефіциту немає, але...": економіст розповів, чи подорожчають продукти

Економічний експерт Борис Кушнірук в ефірі програми "Сьогодні. День" на каналі "Україна 24" розповів, чому продукти зростуть у ціні, і коли ціни підуть вниз.

"На щастя, в Україні зараз немає ніяких проблем з дефіцитом, таким чином, у зв'язку з дефіцитом зростання цін не буде. Але є сукупність інших факторів. У першу чергу, якщо, наприклад, говорити про курятину, яйце, яловичину, потрібно звернути увагу, що ціни на зерно суттєво зросли. Відповідно, господарства змушені закуповувати дорожче зерно, і це призведе до зростання цін. Крім того, зросла ціна на пальне, на газ, мінімальна зарплата зросла до 6 тис. грн. Це сукупність факторів, які об'єктивно ведуть до зростання цін і, на жаль, це буде продовжуватися", - сказав економіст.

Читайте також: В Україні скоро подорожчає низка продуктів: подробиці від економіста

Популярні відео

Кушнірук спрогнозував, що ближче до літа ціни підуть вниз, але потім знову піднімуться.

"Але треба враховувати, що у нас є значна частина сезонних продуктів, і ближче до кінця весни, літа ціни підуть вниз. Йдеться про фрукти, яйце, молочну продукцію, там ціни почнуть знижуватися. Але це буде сезонне зниження, яке потім обернеться все одно підвищенням цін ближче до кінця осені", - сказав Кушнірук.

Читайте також: "Може викликати рак": дієтологиня попередила українців про небезпечний продукт

Також експерт зазначив, що найближчим часом впадуть у ціні яблука врожаю минулого року, оскільки Росія зупинила ввезення українських яблук, в Україні спостерігається їх надлишок, і виробникам необхідно продати залишки перед новим врожаєм.

Нагадаємо, раніше голова Асоціації постачальників для торгових мереж Олексій Дорошенко в програмі "Сьогодні. Ввечері" в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що до кінця березня ціна на яйця знизиться.

Джерело Україна 24 Теги