Українці отримають нові виплати: Саакашвілі розповів про ідею Зеленського

Михайло Саакашвілі розповів, що дасть українцям економічний паспорт

Українці отримають нові виплати: Саакашвілі розповів про ідею Зеленського

Президент України Володимир Зеленський анонсував введення в Україні економічних паспортів, які дозволять українцям отримати гроші від використання надр в країні. Ініціативу прокоментував глава виконкому Національної ради реформ Михайло Саакашвілі в програмі "Час Голованова" на каналі "Україна 24".

"Було кілька планів, наприклад, кожному українському громадянину дати, але я був проти цього, тому що вийде 400 грн на рік, а це не гроші й виглядає як знущання. Потім була пропозиція президенту зробити суверенний фонд для інвестицій, але таких фондів багато, і люди б цього не відчули, це з однієї кишені держави просто в іншу перекласти. І він обрав третій варіант, який ми пропонували, найправильніший, щоб людина відчула", — розповів він.

Читайте також: "По бєспрєдєлу": Саакашвілі поділився досвідом проведення реформ

Популярні відео

Саакашвілі поділився подробицями про обраний варіант введення економічного паспорта.

"З народження віддати дитині цей паспорт, і коли вона виросте, досягне повноліття, молодий громадянин зможе купити на ці гроші, наприклад, автомобіль відкрити маленький бізнес, вкласти в освіту. Ми говоримо десь про 15 тис. доларів, це те, що ми рахували. В Україні є приголомшливі природні ресурси — літій, берилій, 20% світового запасу титану, поклади урану", — сказав він.

Економічний паспорт дозволить всім дітям, народженим в Україні, до моменту повноліття отримати кошти від користування надр та видобутку корисних копалин в країні. Ці гроші будуть накопичуватися на персональному депозитному рахунку в банку до досягнення дитиною 18 років.

Раніше Саакашвілі розповів про пропоновані зміни до Трудового кодексу.

Джерело Україна 24 Теги