В Україні можуть подешевшати автомобілі: Саакашвілі розкрив подробиці

Розмитнення іномарок планують спростити

В Україні можуть подешевшати автомобілі: Саакашвілі розкрив подробиці

В Україні можуть значно подешевшати автомобілі. Розроблено механізм, який дозволить при розмитненні авто прибрати з його вартості корупційну складову.

Про це розповів голова виконавчого комітету Національної ради реформ Михайло Саакашвілі в ефірі програми "Час Голованова" на телеканалі "Україна 24".

"Питання автомобіля стосується практично кожного автовласника в Україні, і стосується тому, що реальна корупція космічних масштабів. Всі, хто ввозили автомобілі через брокерів, знають, що там є маніпуляції. Ти повинен піти, брокеру дати гроші, брокер дає митникам, митники занижують ціну, перекручують спідометр, підміняють документи", - зазначив Саакашвілі.

Читайте також: Україна може потроїти ВВП: Саакашвілі назвав спосіб

Популярні відео

За його словами, в результаті "втрачають всі, втрачає людина, яка купує машину, тому що змушена платити набагато більше".

"Наприклад, там можна купити машину, яка коштує 10 тис. доларів, і заплатити за неї 5 тис. І ось ми пропонуємо, що за такі машини реально буде сплачувати 2,5 тис. доларів, а не 5 тис. Але головне, що ми пропонуємо - взагалі позбутися корупційної системи", - підкреслив глава виконкому Ради реформ.

Читайте також: "Покінчимо з корупцією за три тижні": Саакашвілі про свою реформу

Як пояснив Саакашвілі, "це дуже проста історія, яку ми запропонували, і яка як принцип була підтримана".

"Це історія про те, що є формула. У нас є смартфон, я вводжу - такий-то автомобіль, 2015 року, обсяг двигуна, кінські сили. І через буквально хвилину мені приходить: ви повинні платити стільки-то на такий-то рахунок . Я переказую на цей рахунок, після чого мені надходить штрих-код. Я можу піти і забрати автомобіль з порту, не бачачи в очі жодного митника або брокера. Я буду, як мінімум, на 30% платити менше. Я хочу, щоб цифра була в рази менша, враховуючи зарплати українців", - зазначив він.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 19 березня провів засідання Національної ради реформ, де, зокрема, обговорювалася нова модель розмитнення автомобілів. Розмитнити транспортний засіб буде можливо через портал державних послуг "Дія". Прогнозується, що впродовж наступних п'яти років після запровадження нової моделі вартість розмитнення легкових автомобілів буде зменшено на 30%.

Джерело Україна 24 Теги