Виплати в карантин можуть поновити: подробиці від Милованова

Радник голови ОП розповів, як працюватиме програма підтримки підприємців

Виплати в карантин можуть поновити: подробиці від Милованова

У Кабінеті міністрів не виключають, що відновлять програму допомоги підприємцям, зокрема й компенсаційні карантинні виплати. Як працюватиме підтримка бізнесу, розповів радник голови Офісу президента, президент Київської школи економіки Тимофій Милованов в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Місцева влада там, де закривають на карантин у зв'язку з переходом до червоної зони, повинна розробити пакет підтримки та надати, показати його центральній владі. Тоді центральна влада додасть до тих коштів, які готова надати місцева влада, ще 100%. Таким чином намагаємося всі разом допомогти, місцева і центральна влада навпіл, 100% + 100%. Це і відповідь, де взяти гроші: разом, я думаю, буде легше знайти кошти, ніж політично вибирати одну сторону, яка повинна підтримати всіх", — сказав він.

Читайте також: "Нам теж не подобається": "слуга народу" висловився про новий карантин

Популярні відео

Також Милованов уточнив інформацію про розмір допомоги підприємцям.

"Там не 8 тисяч, а середня зарплата. Має бути в рамках середньої зарплати в регіоні, тому що допомога повинна бути адаптована до середньої зарплати, рівня цін в конкретних містах. Хтось може навіть отримати більше, ніж у Києві, таке теж можливо.

Є регіони, де просто складна фінансова ситуація, вони тоді звертаються до центральної влади, і вона вирішуватиме та робитиме виключення. Але має бути звернення, що вибачте, у нас не виходить, немає грошей. Тоді центральна влада зможе допомогти. Якщо ви пам'ятаєте, коли видавалися ці 8 тисяч гривень, це робилося ще до локдауну. Механізм видачі через "Дію" і Пенсійний фонд працює. Одна з вимог програми, до речі, щоб виплати були через "Дію", тому що це дозволяє домогтися прозорості, швидкості та виключити зловживання", — сказав він.

Читайте також: Допомога по безробіттю: в Центрі зайнятості розповіли про умови отримання

Додамо, в Україні через карантин згортається бізнес. За останніми підрахунками, кількість офіційно зареєстрованих компаній зменшилася на 20 відсотків. Приватних підприємців стало менше на 5 відсотків. Хоча є і сміливці, які за останній рік ризикнули відкрити нову фірму. Таких найбільше в Києві — понад 15 тисяч. Трохи менше в Дніпропетровській, Одеській, Харківській та Київській областях.

Підтримку малого бізнесу поки тільки обговорюють. Президент Володимир Зеленський опублікував на своїй сторінці в Фейсбук відеозвернення. Він закликав представників місцевої влади разом з введенням локдауну розробити комплекс заходів, щоб підтримати бізнес та найбільш незахищені категорії громадян, які постраждають через обмеження червоної зони. Президент також зазначив, дані пропозиції, ймовірно, буде розглянуто на Конгресі місцевих і регіональних влад поточного тижня. А ще центральна влада готується збільшити підтримку бізнесу вдвічі, додавши до запропонованих виплат на місцях сто відсотків.

Джерело Україна 24 Теги