В Україні скоро подорожчає низка продуктів: подробиці від економіста

Олег Пендзин пояснив, чому в Україні дорожчають деякі види продуктів

В Україні скоро подорожчає низка продуктів: подробиці від економіста

Економіст Олег Пендзин розповів у програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24", чому і на які продукти ростуть ціни в Україні.

"На сьогодні овочі у нас скакнули в ціні дійсно дуже сильно, це чисто сезонний варіант. За два місяці ціна на той самий буряк підскочила на 40%. Нас з вами, безперечно, чекає невеликий ріст цін перед Великоднем. Традиційно, коли збільшується попит, коли іде ажіотажний попит на те, що ми кладемо з вами у великодній кошик – на м’ясо, яйця, обов’язково на вироби з борошна ціни трохи підскочать", — сказав він.

Читайте також: В Україні подорожчає популярний продукт: скільки заплатять покупці

Популярні відео

Експерт назвав важливий фактор на світовому ринку, який впливає на ціни.

"Коли говоримо про олію, є дуже суттєвий момент на світовому ринку, до речі, олія – лідер зростання цін на світовому ринку. Сьогодні одна дуже велика світова економіка вийшла на світовий ринок продовольства та активно формує попит на олію, на зерно, щоб наповнити власні продовольчі запаси – це Китай. Вони сьогодні дуже потужно скуповують зокрема й українську олію, українське зерно у свої продовольчі запаси. І вони таким чином підігрівають зовнішній ринок, а ми розуміємо, що ми як великий експортер аграрної продукції не продаватимемо на внутрішній ринок дешевше, ніж продаємо назовні. І це також стимулює зростання цін в Україні", — сказав він.

Раніше голова Асоціації постачальників для роздрібних мереж Олексій Дорошенко розповів, що буде з цінами на продукти найближчим часом.

Джерело Україна 24 Теги