"Неможливо задовольнити всіх": у Кабміні назвали проблему земельної реформи

На українців очікує "дуже важка політична дискусія"

"Неможливо задовольнити всіх": у Кабміні назвали проблему земельної реформи

В Україні не залишилось вільних земель, щоб задовольнити право громадян на безкоштовну приватизацію земельних ділянок.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів старший проєктний менеджер із земельної реформи офісу реформ Кабміну Андрій Мартин.

"Насправді, щоб усіх громадян України задовольнити землею, такої кількості вільної землі в нас уже давно немає. Земельна реформа в Україні триває вже понад 30 років, практично всі землі вже перерозподілені. На жаль, неможливо задовольнити кожного громадянина України, надавши йому безплатну земельну ділянку. У нас немає фізично стільки землі", - сказав він.

Читайте також: Незаконні земельні ділянки – у Держгеокадастрі назвали спосіб боротьби

Популярні відео

Мартин уточнив, що право на безоплатну приватизацію ніхто не скасовуватиме.

"Це одне з прав громадян, Конституція нам забороняє звужувати права та свободи. Але вільних земель, щоб задовольнити кожного громадянина України, вже немає. Щоб кожному громадянину видати по два гектари землі для особистого селянського господарства, додатково треба 64 млн гектарів земель для тих, хто їх ще не отримав – це більше, ніж вся територія України. Тому безоплатну приватизацію треба реформувати, але в нас це все попереду, бо це дуже важка політична дискусія", - розповів він.

Читайте також: В Україні запустять портал відкритих даних про землю, міністр назвав терміни

Раніше народний депутат від "Слуги народу" Олексій Устенко в ефірі телеканалу "Україна 24" допустив, що запуск ринку землі в Україні може бути відкладений.

Джерело Україна 24 Теги