Карантин у Києві: ФОПи вийшли на масову акцію протесту, подробиці

Представник Української ради бізнесу розповів, чи потрібно вводити новий локдаун

Карантин у Києві: ФОПи вийшли на масову акцію протесту, подробиці

У Києві проходить черговий протест ФОПів під столичною адміністрацією. Вранці 19 березня люди знову вийшли з плакатами мітингувати. Вони протестують проти карантинних обмежень і анонсують велику акцію на 22 березня.

"Головна вимога: закони, права і свободи для всіх повинні бути однаковими. Якщо працює державний сектор, то повинні працювати й підприємці", — заявив Сергій Доротич, лідер руху SaveФОП.

"Нас закривають, і що робити? Гаразд, у мене чоловік працює не в цій сфері, може ще якось потягнемо, так? А в мене є люди, що сім'ями працюють на базарі", — каже підприємець Наталія.

Подібні акції відбулись у Львові. З аналогічною вимогою люди зібрались на площі Ринок. Мітингували також на Дніпропетровщині та Полтавщині.

Читайте також: "Карантин не працює": лікар жорстко розкритикував протиепідемічні заходи

Популярні відео

Член Наглядової ради Української ради бізнесу Олександр Громико розповів в ефірі каналу "Україна 24", чи потрібно було вводити карантин.

"Україна, звичайно, не єдина країна у світі, де відбуваються страйки підприємців. У Чехії це вже схоже на політичний процес. Ми не єдині у своєму роді, і звинувачувати владу у введенні локдауну, коли ліжка в лікарнях майже заповнені, не варто. Зрозуміло, що це абсолютно логічно за правилами ВООЗ. Карантин необхідний, коли йде таке зростання (захворюваності - ред.). Україна входить до десятки країн за кількістю нових хворих. Тому з одного боку, карантин необхідний. Але у багатьох країнах є велика підтримка, і питання до Кабміну з приводу підтримки підприємців", — сказав він.

Читайте також: "Нам теж не подобається": "слуга народу" висловився про новий карантин

В Україні за рік коронакризи майже 11 тисяч складських ФОПів (фізична особа-підприємець — ред.) припинили свою діяльність, це 10,5% бізнесів. Такі дані наводить платформа "Опендатабот".

Утім, упродовж 2020-го були й такі, хто наважився починати вести бізнес. Найбільше ФОПів відкрили IT-шники — 36,5 тис. Далі мода на кур'єрів — підприємцями у цій галузі стали майже 3 тисячі громадян. І насамкінець — ФОПи, які надають індивідуальні послуги, наприклад, з домашнього прибирання. Таким заробітком почали займатися 263 особи чи підприємства.

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко оголосив про жорсткий карантин у столиці. Відзавтра ресторани та кафе працюватимуть тільки на винос. Заборонили працювати закладам культури та розважальним центрам.

Джерело Україна 24 Теги