Пенсія у спадок: ексміністр оцінив резонансну ідею Кабміну

Андрій Рева нагадав, що в Україні немає накопичувальної пенсійної системи

Пенсія у спадок: ексміністр оцінив резонансну ідею Кабміну

Ініціатива Кабміну, згідно з якою пенсійні кошти, накопичені за трудове життя, переходитимуть у спадок, є нездійсненною.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив ексміністр соціальної політики України Андрій Рева.

"Що значить "залишок пенсії"? У нас немає накопичувальної системи, в нас пенсії виплачуються за принципом солідарної системи. Тобто ви сьогодні працюєте, платите внески в пенсійну систему, і з цих внесків одразу виплачується пенсія довічно людям, які перебувають на пенсії. Коли ви вийдете на пенсію, ваші діти, онуки будуть працювати або сплачувати внески, теж будуть збиратися кошти до Пенсійного фонду, вам буде виплачуватися", - сказав він.

Читайте також: Економіст пояснив, чому в Україні низькі пенсії

Популярні відео

На думку Реви, теперішня пенсійна реформа полягає в тому, щоб "забрати частину грошей, які ви сьогодні сплачуєте".

"А через 35 років... "ми вам дозволимо успадкувати". Що ви дозволите успадкувати? Якщо взяти період з 2000 по 2020 рік, результати роботи всіх накопичувальних недержавних фондів, ви побачите, що якщо, умовно, в 2000 році ви поклали 1000 грн, то сьогодні матимете замість цієї тисячі 300-400 грн", - підкреслив ексміністр.

За його словами, це не можна назвати нормальними пенсійними накопиченнями.

Читайте також: Є три складові – експертка пояснила, як розраховують пенсію українцям

Нагадаємо, міністерка соцполітики Марина Лазебна заявила, що розробила систему, яка дозволить подвоїти розмір середньої пенсії і передавати у спадок пенсійні кошти, накопичені за життя.

Раніше ексміністр соціальної політики України Андрій Рева в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як можна істотно підвищити пенсії українців.

Джерело Україна 24 Теги