Українцям затримують лікарняні та декретні виплати: чиновниця назвала причини

Галина Харченко розповіла, як планується вирішувати проблему з виплатами

Українцям затримують лікарняні та декретні виплати: чиновниця назвала причини

Українцям затримують лікарняні та декретні виплати. Заступниця начальника Фонду соцстрахування Галина Харченко розповіла в ефірі каналу "Україна 24" про причини ситуації, що склалася.

"На сьогодні є затримка з фінансуванням матеріального забезпечення за листками непрацездатності. Для прикладу, в листопаді 2020 року ми фінансували лікарняні та декретні в перший робочий день. На сьогодні затримка сягає вже 21 робочого дня. Фонд доклав усіх зусиль, щоб операції були оптимізовані, прискорені, щоб в період пандемії максимально забезпечити надання допомоги. Але, на жаль, грудень дав нам зростання потреби в лікарняних листах майже у 2,5 рази. Ми не були готові до цього фінансово, тому накопичилися ці зобов'язання", — пояснила вона.

Читайте також: Курс гривні в Україні: експерт розповів про три варіанти сценарію

Популярні відео

Експертка розповіла, яким чином планується розв'язати проблему.

"На сьогодні ми не можемо вийти з ситуації своїми силами. Справа у зростанні кількості листків непрацездатності, а також той факт, що на Фонд поклали додаткову функцію з оплати самоізоляції працівників, вона триває до 14 днів. Причини — перетин кордону, контакт з інфекційними хворими. Потреба в таких виплатах зросла у 2,5 рази. У грудні 2019 року обсяг фінансування становив 900 млн гривень, грудень 2020 року дав нам 2,4 млрд грн потреби в лікарняних.

Нам допомагає Міністерство соціальної політики, вони тримають питання на контролі. Зараз стоїть питання про оперативне виділення нам 400 млн гривень найближчим часом на погашення частини заборгованості. Також нам назустріч йде профільний комітет Верховної Ради, вони пропонують звернутися до депутатів з приводу виділення 2,6 млрд гривень для остаточного погашення цієї заборгованості", — сказала вона.

Раніше нардеп, член парламентського комітету з питань соціальної політики Сергій Гривко розповів про новий вид пенсій, який можуть ввести в Україні.

Джерело Україна 24 Теги