Новий вид пенсій - скільки, кому і за що даватимуть: подробиці від "слуги народу"

Член комітету соцполітики розповів, що йде дискусія: встановити одноразову виплату чи зробити її на постійній основі

Новий вид пенсій - скільки, кому і за що даватимуть: подробиці від "слуги народу"

Депутат від фракції "Слуга народу", член парламентського комітету з питань соціальної політики Сергій Гривко в ефірі каналу "Україна 24" розповів про новий вид пенсій, який можуть ввести в Україні за особливі заслуги.

За словами депутата, це буде надбавка до основної пенсії.

"Пенсія за особливі заслуги перед Україною встановлюється як надбавка, не окрема пенсія, а тільки надбавка до пенсії. Її розмір розраховується від прожиткового мінімуму особі, яка втратила працездатність. В цьому випадку цей законопроєкт 3002-а стосується 20-25% від прожиткового мінімуму, це 350-440 грн надбавка до пенсії для людини, яка отримала грамоту або почесну грамоту Верховної Ради", - сказав депутат.

Читайте також: Пенсійна реформа в Україні: радник міністра назвав головні кроки

Популярні відео

За словами Гривка, зараз йде дискусія - буде це одноразова виплата чи регулярна.

"На комітеті у нас думки розійшлися з цього приводу. Є багато питань. Перше, це який список людей, друге - формат і регламент надання грамоти потрібно міняти, якщо ми встановлюємо грошову надбавку або, як запропонувало Міністерство соцполітики, одноразову виплату людям, які мають грамоту. Відповідно, потрібно виходити з можливостей держави, наскільки у нас є фінансове забезпечення законопроєкту", - сказав Гривко.

Читайте також: Українці будуть змушені йти на пенсію пізніше - експерт назвав умови

Раніше економічний експерт Андрій Длігач розповів в ефірі каналу "Україна 24", в якому випадку пенсії в країні дійсно зростуть.

Джерело Україна 24 Теги