Запуск ринку землі в Україні – "слуга народу" зробив несподіваний прогноз

Рада має розглянути два "земельні" законопроєкти

Запуск ринку землі в Україні – "слуга народу" зробив несподіваний прогноз

Повноцінний запуск ринку землі в Україні може бути відкладений через необхідність додаткового законодавчого врегулювання земельної реформи.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" народний депутат від "Слуги народу" Олексій Устенко.

Він зазначив, що Верховна Рада наступного тижня планує розглянути два "земельні" законопроєкти.

"Це два закони з приводу дерегуляції, які дадуть можливість і ОТГ мати людину, яка буде наповнювати кадастр і визначати межі, й даватиме можливість в принципі передавати всі земельні ділянки на місця, тому що сьогодні це все-таки знаходиться у власності Держгеокадастру. З приводу того, як простим людям сьогодні продати свій пай, якщо вони хочуть. Наприклад, у нас є фактично мільйони гектарів землі, в яких ще не визначені межі, спірні межі. Багато земельних ділянок, які зареєстровані в кадастрі, але не зареєстровані в реєстрі. Таких земельних ділянок багато в північній частині країни", - сказав нардеп.

Читайте також: Незаконні земельні ділянки – у Держгеокадастрі назвали спосіб боротьби

Популярні відео

За словами "слуги народу", це все "наштовхує на думку, що, напевно, до липня досить важко завершити земельну реформу, щоб ринок повноцінно стартував".

"А якщо не будуть ухвалені важливі законопроєкти, то як ринок запрацює? Тоді доведеться приймати якісь законодавчі ініціативи з приводу перенесення дати початку земельної реформи", - додав Устенко.

Читайте також: В Україні запустять портал відкритих даних про землю, міністр назвав терміни

Нагадаємо, з 1 липня 2021 року в Україні набуває чинності закон про відкриття ринку землі. До набуття ним чинності в Україні діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Джерело Україна 24 Теги