Україну заполонили фальшиві гроші — експерти пояснили, як їх відрізнити

Фахівці розповіли, на що потрібно звертати увагу на купюрах

Україну заполонили фальшиві гроші — експерти пояснили, як їх відрізнити

З початку року українські банки зафіксували багато якісно підроблених банкнот номіналом 500 гривень, які фактично неможливо було розпізнати без спеціального обладнання. Фахівці в банківській сфері розповіли в ефірі каналу "Україна 24", як можна визначити фальшивку.

Старший фахівець департаменту грошового обігу НБУ Віталій Ковтонюк розповів, що підробки відрізняються на дотик і за кольором.

"Якщо ми візьмемо для прикладу справжню банкноту і підроблену, ми можемо відчути, що підробка щільніша на дотик, оскільки склеєна з двох аркушів паперу. Далі візуально дивимося на ті зображення, які є на банкноті. І ми бачимо, наприклад, що на підробці зображення світліше, не таке чітке, як у справжньої. Далі — при зміні кута банкноти ми спостерігаємо у справжньої оптичну зміну ромба (графічний елемент на 500-гривневій банкноті — ред.), він змінює колір від фіолетового до зеленого, у підробки цього ефекту ми не спостерігаємо", — сказав він.

Читайте також: Шахрайство при купівлі в інтернеті: як не стати жертвою обману

Популярні відео

Віцепрезидент банку Ігор Львов порадив звернути увагу на деякі моменти.

"Якщо це денний час, ви повинні обов'язково подивитися на сонце, на світло, в супермаркеті — на лампу, і побачите там перш за все водяні знаки. Є кілька основних, на які потрібно звернути увагу. Перш за все це портрет, друге — лінія, третє — та лінія, яку ми бачимо, причому на світлі вони повинні переливатися, четверте — цифровий номінал. Також треба звернути увагу на папір. Це спеціальний папір, якщо його зім'яти та розправити, він розгладжується. Якщо взяти аркуш А4, на якому можуть зробити ксерокопію, то він просто помнеться. Третє — комірець на портреті, він повинен бути шорстким. Якщо він не шорсткий, потрібно повернути купюру і попросити обміняти", — сказав він.

Раніше радник президента України Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко розповів, на скільки зростуть ціни у 2021 році.

Джерело Україна 24 Теги