Україна не може забезпечити важливу європейську цінність - експерти

Фахівці оцінили ситуацію з захистом прав споживачів

Україна не може забезпечити важливу європейську цінність - експерти

Українська держава не може забезпечити захист прав споживачів, який є складовою прав людини та європейських цінностей.

Про це заявила в ефірі телеканалу "Україна 24" керівниця ГО "Споживча довіра" Олена Куликова.

"Закон є, у споживачів все є для того, щоб вони могли себе захистити, немає найголовнішого - держава не забезпечує захист прав споживача. Споживач - це головний інвестор в економіку, про нього забувати взагалі не можна, і безпека, забезпечення прав - це найголовніше. Якщо ми прагнемо до європейських цінностей, то захист прав споживача як основна складова прав людини - це дуже важливо", - зазначила Куликова.

Читайте також: Може призвести до смерті – українців попередили про небезпечний продукт у магазинах

Популярні відео

У свою чергу, Голова центру споживчих експертиз "Тест" Валентин Безрукий зазначив, що контролювати треба насамперед не якість продукції, а її безпеку.

"Коли споживач думає, що держава повинна контролювати якість продукції, він дуже помиляється, тому що держава повинна контролювати безпеку продукції. Це означає, що продукт може бути фальсифікованим, але безпечним. Сучасна харчова промисловість дозволяє обробити сировину таким чином, що ви за органолептикою не визначите, є там сторонні компоненти чи нема. На жаль, у нас держава не захищає права споживачів взагалі, останні 10-15 років цього не було", - сказав Безрукий.

Читайте також: Підроблена кава заполонила Україну: що треба знати про фальшивку

Нагадаємо, що 15 березня в Україні і в світі відзначатиметься День захисту прав споживачів.

Раніше пекар Ігор Лаврешин в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, які небезпечні "сюрпризи" може містити хліб у магазині.

Джерело Україна 24 Теги