"Проблема розвинених економік": експерт про 4-денний робочий тиждень у світі

Борис Кушнірук навів приклади різних країн

"Проблема розвинених економік": експерт про 4-денний робочий тиждень у світі

Економічний експерт Борис Кушнірук в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, з чим пов'язаний перехід з п'ятиденного на чотириденний робочий тиждень, який сьогодні обговорюється в багатьох країнах світу.

"По-перше, стало більше інтелектуальної діяльності, яка здійснюється людьми вдень і вночі. Айтішники взагалі працюють у режимі нон-стоп і часто ночами. Водночас робіт з безперервним циклом виробництва стало значно менше. Це проблема старих економік розвинених країн, коли види діяльності, пов'язані з виробництвом продукції, поступово перекочовують у менш розвинені країни. Це позбавляє тих людей взагалі роботи, бо на всіх інтелектуальної роботи не вистачить, і не всі її можуть виконувати. З цим і пов'язані пропозиції про скорочення робочого тижня на Заході, нема чим зайняти цих людей, вигідніше їм просто платити якусь соціальну допомогу, але без можливості створити для них робочі місця", - сказав експерт.

Читайте також: Скільки грошей має отримувати українська родина: ексміністр озвучив суму

Популярні відео

При цьому Кушнірук зазначив, що, якщо країна бурхливо розвивається, "то в них немає проблем з тим, мати три вихідних або чотири".

"Рік тому на ВВС показували цикл програм про Китай, брали звичайну китайську родину, так у них аж 5 вихідних на півроку, працюють по 12-14 годин на добу. Ми просто не розуміємо, що ці ідеї пов'язані не просто з тим, щоб допомогти людям відпочити, а й з тим, що нема чим зайняти цих людей, щоб вони заробляли гроші", - пояснив він.

Читайте також: "Роботи стає більше": названо дві найпопулярніші вакансії в Україні

Раніше начальниця управління Держцентру зайнятості Інна Бондіні в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, які зарплати пропонують українцям роботодавці.

Джерело Україна 24 Теги