Коронакриза в Україні: економіст вказав на помилку влади

Андрій Новак оцінив допомогу українським підприємцям

Коронакриза в Україні: економіст вказав на помилку влади

Україна припустилася помилки, не знизивши облікову ставку під час коронакризи, хоча багато країн обнулили її, щоб допомогти бізнесу пережити складні часи.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" економіст Андрій Новак.

Він оцінив успіхи урядової програми кредитування бізнесу:

"Кредитів за програмою 5-7-9% сьогодні виділено майже на 25 млрд грн. З одного боку, сума значна, а з ыншого, якщо порівняти з витратною частиною бюджету, це дуже невелика сума. Там досить жорсткі вимоги, і звичайно, що не кожен підприємець зміг скористатися цією програмою. Але я кажу, що спеціальна програма зі спеціальними відсотками ніколи не могла мати великого масштабу. Щоб мати масштаб, треба знижувати загальну кредитну ставку в банківській системі України".

Читайте також: Бізнес в умовах карантину: названо галузі, які постраждають у 2021 році

Популярні відео

За словами експерта, насамперед Національний банк має знижувати облікову ставку.

"А ми знаємо, що кілька днів тому Національний банк навпаки – підняв на піввідсотка облікову ставку. Він діє прямо навпаки, ніж діють центробанки практично всіх країн світу, які минулого року майже всі обнулили свої облікові ставки, дехто зробив їх навіть мінусовими. У нас облікову ставку вперто тримали цілий рік, а днями підняли навіть на піввідсотка. Дії як мінімум Нацбанку України аж ніяк не сприяють допомозі не тільки підприємцям, а навіть і пересічним громадянам", - заявив Новак.

Раніше інвестиційний банкір Тарас Козак в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як коронакриза вплинула на зарплати українців.

Джерело Україна 24 Теги