Важливий продукт подорожчає навесні — аграрії назвали причину

В Україні знизилося виробництво борошна, експерти розповіли, чи загрожує дефіцит

Важливий продукт подорожчає навесні — аграрії назвали причину

Борошна вистачить і суттєвого його здорожчання не буде, а ось ціни на хлібобулочні вироби до середини весни можуть зрости на 5-10%. Про це повідомляють в Українському клубі аграрного бізнесу.

Як відомо, в країні суттєво знизилося виробництво борошна. У січні цього року виробили майже 85 тисяч тонн, і це стало найнижчим показником за 22 роки. В середньому щомісяця на ринок постачали 114 тисяч тонн. Фахівці  заспокоюють, мовляв, дефіциту борошна не буде і за потреби виробництво можна наростити.  

Читайте також: В Україні зміняться ціни на овочі: економіст дав прогноз

Популярні відео

"Якщо дивитись на місяці - ось грудень, січень, лютий  - експорт уже десь у півтора раза менший, ніж за відповідний період минулого року, тобто щомісячні обсяги експорту падають... В принципі якихось питань чи проблем із продовольчим забезпеченням у поточному сезоні ми не очікуємо.

Щодо пшениці вже навряд чи ціна зростатиме. Щодо борошна, щодо хліба - ну, можливо, ще до середини весни буде зростання у межах від 5 до 10%", — розповів радник зі стратегічного розвитку президента "Українського клубу аграрного бізнесу" Володимир Лапа.

Раніше економічний експерт Борис Кушнірук розповів, чому в Україні зростатиме в ціні зерно.

Джерело Україна 24 Теги