Гривня зміцнилася - економіст пояснив, що відбувається з курсом долара

Також експерт прокоментував інфляційні прогнози Нацбанку

Гривня зміцнилася - економіст пояснив, що відбувається з курсом долара

9 березня торги доларом на міжбанківському валютному ринку відкрилися котируваннями 27,78/27,80 грн/долар, до закриття вони склали 27,72/27,74 грн/долар, таким чином, гривня трохи зміцнилася. Про причини такої ситуації в ефірі каналу "Україна 24" розповів економіст Андрій Блінов.

"Це пов'язано з тією ситуацією, яку ми спостерігаємо на зовнішньоекономічному товарному секторі, плюс борговий ринок, у нас був певний приріст курсів нерезидентів у держоблігаціях, і це зробило такий вплив, який є. Але в цілому зараз дискусії майже немає, долар коливається в невеликих розмірах, навіть Нацбанк недостатньо активний у своїх інтервенціях, і за цей рік наше казначейство виходило на ринок буквально десяток разів. Це говорить про те, що сьогодні попит і пропозиція на валюту збалансовані", - сказав експерт.

Читайте також: Ціни на культовий м'ясний продукт зростуть - прогноз фахівця

Популярні відео

Також Блінов прокоментував інфляційні прогнози.

"Інфляція буде прискорюватися, на рівні близько 7% вона зберігатиметься, на жаль, до кінця року. Ми бачимо хвилю, думаю, що вона не остання, глобальної інфляції. Це викликано тим, що торік на хвилі пандемічної істерії, намагаючись допомогти своїм національним економікам, провідні центральні банки торгували активно коштами. Першими подорожчали котирування на фінансовому ринку, це від України далеко: біткойн, котирування акцій. Але останнім часом ми бачимо серйозне зростання традиційних товарів - нафта, соняшникова олія, цукор, які зросли на 40 -50%", - сказав Блінов.

Читайте також: В Україні подорожчає популярний продукт: скільки заплатять покупці

Нагадаємо, раніше експерти в сюжеті каналу "Україна 24" спрогнозували, що курс долара в Україні в березні буде знижуватися.

Джерело Україна 24 Теги