Заробітчан стає більше: експертка назвала найпопулярнішу країну

Тетяна Пашкіна розповіла про ситуацію з трудовими мігрантами в Україні

Заробітчан стає більше: експертка назвала найпопулярнішу країну

Українські заробітчани як і раніше прагнуть потрапити до Польщі. Про це розповіла в ефірі каналу "Україна 24" експертка з працевлаштування Тетяна Пашкіна.

"До Польщі наші громадяни намагаються продовжити їздити й, можливо, через COVID-19 теж, тому що ми бачимо, що крім хорошої зарплати, в Польщі більш зрозуміла політика з вакцинацією, якісніша вакцина. Тому за підсумками 2020 року трудові мігранти прислали з Польщі в Україну не менше грошей, ніж у 2019 році. Якщо врахувати, що у нас було два місяці локдауну й люди не могли виїхати, можна зробити логічний висновок, що восени люди їхали частіше.

До речі, є ще одна статистика, що відносно лютого 2020 року в листопаді офіційно зареєстрованих трудових мігрантів було на 35 тисяч більше. Тому, поки не відкриті Канада і США, Польща має попит", — сказала вона.

Читайте також: Трудові книжки стануть електронними: експертка вказала на мінуси

Популярні відео

Експертка також розповіла про ситуацію з трудовою міграцією до інших країн.

"Ситуація змінюється дуже часто й залежить від посередників, які або можуть допомогти з працевлаштуванням у Північній Європі, або ні. На жаль, у нас і в хороші роки Північна Європа не входила до десятки популярних. Якщо говорити про інші популярні країни, то Чехія так-сяк, тому що змінюються обставини й прикордонний наш трудовий туризм, який не завжди враховується як трудова міграція", — сказала вона.

Раніше гендиректорка рекрутингової компанії Альона Яковлєва розповіла про зарплати в Україні.

Джерело Україна 24 Теги