За кредит від МВФ боротися немає сенсу — експерт розповів чому

Михайло Непран назвав два чинники, пов'язані з кредитом від МВФ

За кредит від МВФ боротися немає сенсу — експерт розповів чому

Перший віцепрезидент Торгово-промислової палати Михайло Непран в ефірі каналу "Україна 24" розповів, які шанси України отримати наступний транш МВФ.

"Я думаю, що ймовірність отримання траншу МВФ у 2021 році, дай Боже, щоб була 50/50. З другого боку, я б поставив питання по-іншому: а чи є сенс у тому, щоб за нього боротися в нинішніх умовах? Коли розглядається співробітництво з МВФ, завжди було два головні чинники, на які звертали увагу. Перший — це сигнали для інвесторів про те, що країна йде в правильному ринковому напрямку. Другий важливий індикатор — вартість грошей, які залучалися через МВФ", — сказав він.

Читайте також: "Програма йде": у Зеленського пояснили долю кредитів МВФ

Популярні відео

Експерт пояснив, чому Україні необов'язково боротися за кредит від МВФ.

"Що стосується вартості грошей, це ціна питання — за яких умов ми отримаємо гроші від МВФ. Якщо говорити про це чисто економічно, то на сьогоднішніх ринках можна знайти за вартістю кредитних запозичень на тому ж рівні, що пропонує й МВФ. Це вже справа професіоналів, які ведуть переговори. Тому є альтернативи, є можливість вийти на кредитні ринки та знайти недорогі гроші.

Якщо говорити про політичну, соціально-економічну ціну, є питання для дискусій. Безумовно, багато процесів щодо проведення реформ і були під впливом, а іноді й на вимогу МВФ або Світового банку, бо вони під це давали гроші, і владі України не було куди діватися. Але завжди має бути розуміння — наскільки це важливо. Якщо МВФ не дасть кредит — стратегічно це нічим не загрожує, якщо влада займеться економічними реформами та наведе порядок всередині країни", — заявив він.

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду в середині лютого вирішила, що переглядати чинну програму співпраці з Україною не буде.

Раніше радник глави Офісу президента Тимофій Милованов розповів, коли Україна може отримати гроші від МВФ.

Джерело Україна 24 Теги