Індексація пенсій: у Пенсійному фонді пояснили, як вона відбувається

Представниця Пенсійного фонду розповіла, кому і як перерахують пенсії

Індексація пенсій: у Пенсійному фонді пояснили, як вона відбувається

В Україні на 1 березня запланована індексація пенсій. Заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду в Києві Олена Бойко розповіла в ефірі каналу "Україна 24", як це відбувається.

"Потрібно розрізняти бюджет Пенсійного фонду і державного бюджету стосовно виплати пенсій. Пенсійний фонд власними засобами забезпечує виплату пенсій, які було призначено відповідно до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", іншими законодавчими актами. Є і виплати, які фінансуються з держбюджету, це, наприклад, пенсії, призначені військовослужбовцям, деякі надбавки та доплати до пенсій, такі як, наприклад, дітям війни", — сказала вона.

Читайте також: Економіст пояснив, чому в Україні низькі пенсії

Популярні відео

Бойко пояснила механізм перерахунку.

"Відносно індексації пенсій у нас діє закон "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", стаття 42. Сама індексація проводиться відповідно до постанов уряду. 22 лютого було прийнято постанову 127, яка передбачає додатковий соцзахист пенсіонерів у 2021 році. Що стосується держслужбовців та інших громадян, які отримують пенсії за спеціальними законами, не передбачена індексація пенсій у тих законах, за якими вони отримують пенсії. Але передбачено, що якщо у таких громадян пенсійна виплата розрахована відповідно до закону про державне пенсійне страхування, то таким пенсіонерам буде проведено підвищення.

Також йдеться про автоматизований перерахунок пенсій. Перерахунок пенсій за віком відповідно до закону про пенсійне страхування здійснюватиметься за матеріалами пенсійних справ. У разі, якщо такі громадяни після призначення пенсії продовжили працювати, отримували зарплату, продовжували стаж, їм все-таки потрібно звернутися в органи Пенсійного фонду", — розповіла вона.

Раніше економіст Андрій Новак розповів, кому перерахують пенсію і чи допоможе це пенсіонерам.

Джерело Україна 24 Теги