Пенсії підняли мало кому — економіст озвучив песимістичний прогноз

Андрій Новак розповів, кому перерахують пенсію та чи допоможе це пенсіонерам

Пенсії підняли мало кому — економіст озвучив песимістичний прогноз

В Україні з 1 березня відбудеться індексація пенсій. Однак підвищення пенсій стосуватиметься не всіх - подробиці розповів в ефірі каналу "Україна 24" економіст Андрій Новак.

"По-перше, краще будь-яке підвищення соціальних платежів, ніж його відсутність. Але тепер подивімося, на скільки та кому підвищують. Бачимо, що підвищення пенсій йде дуже вузькій категорії пенсіонерів. Підвищення отримають ті, хто зараз отримують реально мінімальну пенсію, це близько 1800 грн, їм додають 80 грн, і тим, у кого певний вік — 65+, і певна величина стажу. Всім решта, більшості пенсіонерів, ніякого підвищення не буде цього року", — сказав він.

Читайте також: Торкнеться не всіх: ексвіцепрем'єр висловився про індексацію пенсій

Популярні відео

Також експерт підрахував, чи допоможе це підвищення пенсіонерам.

"У середньому підвищення відбувається на 11%. Для порівняння - з 1 січня вже за фактом зросли ціни на газ, електроенергію на 15-25%. А пенсію, повторю, підняли на 11% дуже вузькій категорії пенсіонерів. Крім того, ціни загалом, інфляція, в тому числі харчові продукти, ми бачимо, вже з початку року перевищують всі прогнозні показники інфляції, які уряд заклав на рівні 7,5% на рік. У нас вже, думаю, тільки за опалювальний сезон значно більше, ніж 7,5%.

І ще один фактор — буквально сьогодні Держказначейство оприлюднило підсумкові дані за станом бюджету за 2020 рік. За цими даними місцеві бюджети отримали доходів і витрат на 16% менше, ніж у 2019 році. Це до того, як у нас реально пройшла децентралізація. Тобто цей уряд провалив усе, що тільки можна було провалити", — сказав він.

Раніше ексміністр соціальної політики України Андрій Рева в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як можна істотно підвищити пенсії українців.

Джерело Україна 24 Теги