"Можемо перетворитися на Азію": експерт про серйозну проблему України

Через проблеми з громадським транспортом постійно зростають затори на українських дорогах

"Можемо перетворитися на Азію": експерт про серйозну проблему України

Україні необхідно налагодити нормальну роботу громадського транспорту, інакше їй загрожує транспортний колапс подібний до того, що твориться в деяких країнах Азії.

Такий прогноз в ефірі телеканалу "Україна 24" озвучив експерт з транспортної безпеки Дмитро Безпалий.

"Ми платимо за поїздку на маршрутках, і платимо чимало. За нашими оцінками, готівка, яка крутиться у сфері перевезень на громадському транспорті в Україні - понад 40 млрд грн щорічно, це величезна сума. Я себе понад 10 років запитую - за що ми платимо гроші? Але поки що жодних передумов до зміни немає, мабуть, ці 40 млрд гривень щорічно - стійкі, чинять опір змінам. Ми хочемо, щось змінити, від цих 40 млрд відколюється невеликий шматочок, кілька мільйонів, і знищує того, хто хоче якихось змін", - сказав Безпалий.

Читайте також: У Києві камери почали фіксувати новий вид порушень ПДР: деталі від поліції

Популярні відео

За його словами, громадський транспорт, який, "швидше, не розвивається, а деградує", дуже сильно провокує автомобілізацію.

"У наших містах стає все більше автомобілів, затори стають все більші й більші. Висока автомобілізація провокує купувати альтернативні автомобілю види транспорту, наприклад, електросамокати. Якщо тенденція продовжиться, то через 5-10 років ми перетворимося на те, над чим сміємося зараз, коли в Азії хмара моторолеристів якимось чином, за незрозумілими траєкторіями перетинає перехрестя. Якщо ми не почнемо нічого змінювати зараз - це наше майбутнє. Для того щоб щось змінити, треба змінити громадський транспорт, правила гри на цьому ринку, вивести все з тіні", - заявив експерт.

Читайте також: Буде колапс - експерт пояснив, чи відмовиться Київ від маршруток

Раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про плани покінчити зі старими маршрутками в Україні.

Джерело Україна 24 Теги