Продукти можуть подешевшати — експерт назвав термін і умову

Названі фактори, які впливають на зміну цін на продукти

Продукти можуть подешевшати — експерт назвав термін і умову

Глава асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко в ефірі каналу "Україна 24" висловився про підвищення цін на продукти в Україні.

"Більшість цін в Україні вже років зо три є або європейськими, або за багатьма позиціями, наприклад молоко чи хліб, дорожче, ніж у більшості країн Європи, навіть якщо ми будемо брати не Східну Європу, а Західну. Стосовно можливості стримування, дійсно, раніше було держрегулювання цін, потім уряд відмовився, але зараз повернувся моніторинг.

Якщо дійсно є прогноз про те, що ціни зростатимуть, то відбуваються різні речі для того, щоб або з Держрезерву взяти зерно, або олію, або, наприклад, дати можливість імпортувати. Але, на жаль, цей рік буде роком зростання вартості продовольства, і тут є дві причини: погодні умови минулого року в Україні та світі, і COVID-19", — сказав він.

Читайте також: Подорожчання продуктів в Україні: в Кабміні дали прогноз, що надалі буде з цінами

Популярні відео

За словами експерта, є умови, при яких восени ціни можуть знизитися.

"Не можна забувати, що більшість країн світу роблять запаси зернових, продуктів, які можуть зберігатися тривалий термін. Коли пан заступник міністра (заступник міністра економіки Тарас Качка — ред.) говорив про можливість зниження цін ближче до осені, він мав рацію, тому що ми розумітимемо, який буде врожай, і якщо буде зрозуміло, що світ вже переміг пандемію, то тоді більшість урядів країн світу продаватиме зі своїх резервів зерно і продукти", — сказав він.

Раніше економіст Олег Пендзин розповів, які продукти подорожчають в Україні.

Джерело Україна 24 Теги