Торкнеться не всіх: ексвіцепрем'єр висловився про індексацію пенсій

Павло Розенко розповів, чи покращиться життя пенсіонерів після перерахунку

Торкнеться не всіх: ексвіцепрем'єр висловився про індексацію пенсій

Уряд схвалив постанову Кабміну про проведення щорічної індексації пенсії з 1 березня 2021 року. Пенсії підвищаться на 11% — в середньому це 308 гривень. Колишній віцепрем'єр-міністр Павло Розенко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи допоможе це пенсіонерам.

"Не потрібно цей факт подавати як якусь ініціативу уряду, це насправді виконання закону. Уряду треба поменше розповідати, як вони шукали гроші, а потрібно просто виконувати закон, це є в повноваженнях уряду. З 13 млн пенсіонерів ця індексація торкнеться тільки 8 млн, і то 300 грн, давайте говорити відкрито, не можна сказати, що коли раз на рік людям підвищується пенсія на 300 грн, це покращує рівень їх життя, особливо якщо враховувати, що впродовж останнього місяця суттєво зросли ціни на продовольство і товари першої необхідності", — заявив він.

Читайте також: Перерахунок пенсій: ексвіцепрем'єр дав невтішний прогноз

Популярні відео

Розенко розповів, що потрібно зробити, щоб суттєвіше підвищити пенсії.

"Глобально потрібно змінити ситуацію в Пенсійному фонді, щоб у нього був ресурс для підвищення пенсій. А у нас за 2 останні роки дефіцит бюджету Пенсійного фонду зріс приблизно на 50-60 млрд грн, якщо раніше дефіцит був 150 млрд грн, то він зріс до 200 млрд. При такій катастрофічній ситуації в Пенсійному фонді говорити про те, що влада щось принципово поліпшить для пенсіонерів, не можна", — сказав він.

Раніше експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський оцінив перерахунок пенсій в Україні.

Джерело Україна 24 Теги