Підприємці будуть знижувати зарплати: що заважає розвиватися бізнесу в Україні

Індекс настроїв підприємців впав до рекордно низького

Підприємці будуть знижувати зарплати: що заважає розвиватися бізнесу в Україні

В Україні суттєво погіршилися настрої малого бізнесу. Про це свідчать результати опитування, яке провела Європейська бізнес асоціація. Зокрема, торік індекс настроїв впав до 2,38 бала з 5 можливих. Такі показники є найнижчими за період з 2017 року.

При цьому 80% підприємців вважають економічну ситуацію несприятливою для ведення бізнесу. Головні причини – низька купівельна спроможність населення, карантинні обмеження і податкове навантаження. Варто зазначити, що традиційний лідер цього антирейтингу – податкове навантаження – наразі опинилося на третьому місці. У 2020 році погіршилися не тільки настрої, але й очікування. Тільки чверть респондентів сподіваються на покращення справ протягом найближчих пів року.

Читайте також: Ексміністр спрогнозував нове подорожчання продуктів в Україні: названо терміни

Популярні відео

Виконавча директорка Європейської бізнес асоціації Анна Деревянко розповіла про майбутнє зменшення зарплат працівникам.

"Кількість оптимістів суттєво зменшилася. Деяка частина бізнесу все-таки плануватиме зменшення зарплати для своїх працівників. І це достатньо тривожна тенденція. Тому що, з одного боку, вони будуть знижувати зарплати, але з іншого боку, основною пересторогою для їхнього бізнесу є саме низька купівельна спроможність, яка формується, в тому числі за рахунок зарплат, які люди отримують", — розповіла вона.

Раніше заступник міністра економіки Тарас Качка розповів, що надалі буде з цінами на продукти.

Джерело Україна 24 Теги