Зростання цін в Україні: економіст розповів, які продукти подорожчають

Олег Пендзин вважає "цінові гойдалки" абсолютно очікуваним явищем

Зростання цін в Україні: економіст розповів, які продукти подорожчають

Подорожчання продуктів в Україні є сезонним явищем, найближчим часом зростатимуть ціни на овочі, хліб і яйця.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" економіст Олег Пендзин.

"Все, що зараз відбувається на наших полицях, абсолютно очікувано. Згадаймо кожен рік. У нас щороку, починаючи від Нового року до травня, коли надходять перші овочі й фрукти нового врожаю з відкритого ґрунту, стрімко зростають ціни. Причому ці гойдалки цінові в нас десь до 100-150% доходять. Будь ласка, буряк за січень зріс на 17%, ми ж розуміємо, що вже почалося. Це нормальне явище", - сказав експерт.

Читайте також: У світі рекордно подорожчали продукти: експерт розповів, чого чекати Україні

Популярні відео

Пендзин зазначив, що станом на початок місяця "ціни на борщовий набір, окрім картоплі та буряка, по всіх інших видах були навіть дешевші, ніж на аналогічну дату минулого року".

"На нас чекає досить серйозне зростання цін на овочі, традиційно сезонне, як завжди. А що стосується хліба, соняшникової олії, яєць - по хлібу буде зростання однозначно, 1,5-2% на місяць, яйця - хочу нагадати, що перед Великоднем побачимо зростання. М'ясо навряд чи буде серйозно дорожчати", - розповів економіст.

Раніше голова Асоціації постачальників для торговельних мереж Олексій Дорошенко в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав чотири причини, які впливають на зростання цін на продукти в Україні.