Продукти "борщового набору" подорожчали: у скільки обійдеться популярна страва

Вартість деяких продуктів досягла п'ятирічного рекорду

Продукти "борщового набору" подорожчали: у скільки обійдеться популярна страва

В Україні продовжують зростати ціни на овочі так званого борщового набору. З початку року на ринках значно подорожчала морква, буряк та капуста. Ціна на картоплю взагалі перебуває на рекордному рівні за 5 років. Експерти зазначають, що зростання цін зупиниться, коли поліпшаться погодні умови.

Телеканал "Україна 24" у своєму сюжеті підрахував, скільки коштує український борщ.

Традиційна українська страва не обійдеться без капусти, за її кілограм українці наразі викладають близько 7 грн. Стільки ж – за кіло моркви, яка здорожчала за останній місяць на 17%. Додав у ціні буряк, який тепер коштує 6 грн. Картопля з початку року подорожчала незначно – на 40 коп. і коштує трохи більш як 9 грн за кілограм. Це рекордна ціна за останні 5 років. Лише ціна на цибулю стабільна – 5,5 грн.

Читайте також: "Приїдьте в Росію і запитайте": відомий кухар поставив крапку в суперечці, чий борщ

Популярні відео

Таким чином, щоб приготувати три літри українського борщу, доведеться викласти 67 грн 10 коп. З них 21 грн коштують овочі й ще близько 46 грн м'ясо.

Зазначимо, що максимальна ціна борщового набору була зафіксована у 2019 році, тоді його вартість сягала 101 грн.

Читайте також: Несе велику шкоду здоров'ю - українцям розповіли про продукт з небезпечним "сюрпризом"

Раніше голова Асоціації постачальників для торговельних мереж Олексій Дорошенко в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав чотири причини, які впливають на зростання цін на продукти в Україні.

Джерело Україна 24 Теги