Україну заполонили фальшиві гривні: три секрети, як розпізнати підробку

Також українцям пояснили, що робити, якщо виявили в гаманці підозрілу купюру

Україну заполонили фальшиві гривні: три секрети, як розпізнати підробку

В Україні дедалі більшого поширення набувають підроблені гроші. Найчастіше це купюри у 500 та 200 грн. Шахраї настільки ретельно навчилися робити липові банкноти, що їх не завжди можна розпізнати навіть під ультрафіолетом.

Як повідомляє телеканал "Україна 24" в своєму сюжеті, соцмережі рясніють оголошеннями про фальшиві гроші – з номерним знаком, захисною стрічкою та вдвічі дешевші за номінал. Зловмисники обіцяють, що підробку не розпізнають у супермаркеті та приймуть у терміналі.

Спеціаліст Нацбанку Віталій Ковтонюк запевнив, що для того, щоб розпізнати фальшивку, треба знати три правила – банальні, але дієві.

По-перше, на дотик справжня банкнота цупка. Ще треба подивитися проти світла на графічний елемент знака гривні - у підробці він відсутній. Також банкноту треба покрутити, на 500-гривневій банкноті елементи бузкового кольору під різним освітленням змінюють колір на зелений. Підробка такого ефекту позбавлена.

Читайте також: Скільки українцям чекати зарплат як на Заході: економіст зробив прогноз

Популярні відео

Українцям також радять, якщо в магазині засумнівалися у справжності купюри, попросити в касира її замінити. Якщо знайшли в себе підозрілу купюру, її треба нести до банку на безкоштовну експертизу. Якщо банкнота справжня, її повернуть, якщо фальшива – вартість не відшкодують, але можна зняти з себе відповідальність, оскільки за розповсюдження фальшивих грошей можна отримати до 10 років ув'язнення з конфіскацією майна.

Раніше економіст Володимир Власюк в ефірі телеканалу "Україна 24" дав пораду, в якій валюті українцям краще зберігати заощадження.

Джерело Україна 24 Теги