Україна веде переговори про "промисловий безвіз" — економіст розкрив деталі

Олег Пендзин розповів, що дасть "промисловий безвіз" українським виробникам

Україна веде переговори про "промисловий безвіз" — економіст розкрив деталі

Україна хоче рухатися до промислового безвізу з ЄС — тоді українські виробники зможуть продавати продукцію на ринках Євросоюзу без додаткової сертифікації. Про це йшлося на зустрічі прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з послами європейських країн. Що це означає, розповів економіст Олег Пендзин в ефірі каналу "Україна 24".

"Сьогодні для того, щоб українська продукція потрапила на європейський ринок, їй потрібно пройти досить складну процедуру. Більш того, ця процедура коштує чималих грошей. Промисловий безвіз передбачає введення європейської оцінки відповідності в Україні, щоб українські товари не проходили повторно в Євросоюзі відповідної сертифікації. Тобто щоб українські товари потрапляли на європейський ринок, вже маючи необхідний обсяг допусків для реалізації в Європі", — пояснив він.

Читайте також: У світі рекордно подорожчали продукти: експерт розповів, чого чекати Україні

Популярні відео

Пендзин розповів, що до кінця 2021 року угоду з ЄС можуть не підписати.

"Потрібно розуміти, це стосується в основному промислової продукції, є три напрямки, за якими зараз опрацьовується промисловий безвіз. Це не стосується всіх видів продукції.

Це норма Угоди про асоціацію - вводити вільну торгівлю, яку ми підписали п'ять років тому. І там було чітко прописано, що через оцінку відповідності, спрощення сертифікаційних процедур українські товари можуть потрапляти на європейський ринок. За п'ять років ми, бачите, тільки розмовляємо. Процедура йде, до реалізації ще далеко, не думаю, що до кінця 2021 року це буде проведено. Європейці добре захищають свій ринок. Приклад - обмеження імпорту української аграрної продукції. Кожна країна і кожна група країн захищає власний внутрішній ринок через механізми сертифікації", - сказав він.

Читайте також: "Буде відчутно": економіст сказав, коли дасть про себе знати відсутність траншу від МВФ

Додамо, перші три сектори, які може охопити "промисловий безвіз", - це низьковольтне електричне обладнання, електромагнітна сумісність обладнання і машини. Після його впровадження влада планує працювати над розширенням цього списку.

Джерело Україна 24 Теги