Невтішні цифри: ексміністр назвав кількість бідних в Україні

Люди як жили погано у 2000 році, так живуть і зараз, зазначив Рева

Невтішні цифри: ексміністр назвав кількість бідних в Україні

Ексміністр соціальної політики України Андрій Рева в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, який показник бідних людей в Україні.

«Існує кілька критеріїв бідності в Україні. Відносний критерій бідності розраховується з 2000 року. Це загальний показник бідних людей в Україні. У нас з 2000 року по 2020 рік йшло коливання в межах 25-26% - це загальна кількість бідних людей, жодного суттєвого прориву за 20 років не було. Тобто люди як жили приблизно погано у 2000 році, так живуть і зараз, на рівні чверті населення України», - наголосив ексміністр.

Читайте також: Скільки українцям чекати зарплат як на Заході: економіст зробив прогноз

А коли в 2017 році затвердили програму боротьби з бідністю, зазначив він, то диференціювали ці підходи за трьома показниками: абсолютний критерій за витратами фактичного прожиткового мінімуму, абсолютний за доходами нижче фактичного прожиткового мінімуму, абсолютний за витратами нижче законодавчо встановленого прожиткового мінімуму.

«Є ваш дохід, є встановлений державою прожитковий мінімум, є фактичний прожитковий мінімум, який завжди вище встановленого державою. Якщо ми беремо за доходами, то в 2016 році було 54,5% людей, які отримали доходи нижче фактичного прожиткового мінімуму. У 2019 року в результаті підвищення мінімальної зарплати за доходами нижче прожиткового мінімуму залишалося 25% населення. І в 2020 році зросло до 28%. За всіма трьома показниками, на жаль, в 2020 році ситуація різко погіршилася», - заявив Рева.

Популярні відео

Читайте також: Мінсоцполітики: пенсії підвищуватимуться у декілька етапів, але є "але"

Раніше ексміністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як зросли реальні зарплати українців у 2020 році.