"Буде відчутно": економіст сказав, коли дасть про себе знати відсутність траншу від МВФ

Павло Кухта назвав терміни, коли гривня може почати коливатися

"Буде відчутно": економіст сказав, коли дасть про себе знати відсутність траншу від МВФ

Місія Міжнародного валютного фонду вирішила, що переглядати чинну програму співпраці з Україною не буде. Економіст Павло Кухта розповів в ефірі каналу "Україна 24", коли в країні почне відчуватися відсутність траншу МВФ.

"На звичайному житті ви це не відчуєте приблизно до осені. Вересень — місяць, коли йде велика виплата за зовнішнім боргом, єдиний місяць, і там він вже може впливати й на гривню, і на бюджет. Якщо уряд спрацює мінімально професійно, вони можуть цей вересень у принципі пройти, це не настільки складно. Наприкінці року вже будуть проблеми точно, тому що там у нас великий дефіцит бюджету, знову-таки, самі себе загнали в пастку", — сказав він.

Читайте також: "МВФ — це не тільки гроші": у Зеленського прояснили долю нових кредитів

Популярні відео

На думку експерта, в цей час почнуться коливання курсу гривні.

"Дефіцит бюджету потрібно якось фінансувати, без МВФ це дуже складно. Цілком ймовірно повторення того, що у нас було минулого року, така бюджетна криза - коли казначейство починає щось проплачувати, щось не проплачувати, гривня може коливатися. Не думаю, що буде щось катастрофічне, але буде відчутно. Ну й у 2022 рік, якщо траншу не буде, ми заходимо вже в такому стані, що нам дуже буде потрібен транш МВФ", — сказав він.

Нагадаємо, 13 лютого стало відомо, що місія Міжнародного валютного фонду завершила роботу в Україні, сторони не дійшли згоди в питанні про перегляд програми stand by, що передбачає виділення нових кредитів.

Джерело Україна 24 Теги