В Україні дорожчають продукти: названі чотири причини

Експерт також оцінив держрегулювання цін на продукти

В Україні дорожчають продукти: названі чотири причини

Голова Асоціації постачальників для торговельних мереж Олексій Дорошенко в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав чотири причини, які впливають на зростання цін на продукти в Україні.

"Перша - COVID-19, тому що багато країн почали закладати в резерви зернові, і вони ростуть у ціні. Але якщо, наприклад, в середині літа, світ побачить світло в кінці тунелю, це означатиме, що ціна на зернові почне падати, і тоді хліб почне стабілізуватися в ціні. Друге - погодні фактори. З початку минулого року це впливало на врожай ягідних, або на все, що росте в садах. Потім через спеку був поганий урожай соняшнику, і олія зараз сильно зросла в ціні. Крім того, є сезонний фактор, який зараз впливає на молочні продукти, і є фактор інфляції", - сказав експерт.

Читайте також: В Україні дорожчають овочі — експерт розповів, коли ціни підуть вниз

Популярні відео

Дорошенко зазначив, що минулого року небагато продуктів подорожчали більше, ніж на рівень інфляції.

"Цього року хліб знову дорожчатиме. Відносно держрегулювання - на сьогодні діє моніторинг цін, він поширюється тільки на десяток продуктів, Мінекономіки поки не хоче його розширювати, туди входять соціальні продукти. Це не дозволяє торговельним мережам істотно і необґрунтовано підвищувати ціни на продукти", - розповів експерт.

Читайте також: "Небезпечні" продукти: експертка розвіяла популярний міф про ГМО

Раніше президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Алекс Ліссітса в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як змінилися світові ціни на продукти харчування.

Джерело Україна 24 Теги