У світі рекордно подорожчали продукти: експерт розповів, чого чекати Україні

Експерт аграрної галузі розповів, як світове підвищення цін позначиться на українцях

У світі рекордно подорожчали продукти: експерт розповів, чого чекати Україні

Ціни на продукти у світі рекордно зросли. Чому це сталося і чого чекати Україні, розповів в ефірі каналу "Україна 24" президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Алекс Ліссітса.

"Ціни на харчові продукти й на аграрну продукцію зростають у всьому світі, причиною є шалений попит з боку Китайської Народної Республіки. Зазвичай Китай купував на світовому ринку 7-8 млн тонн кукурудзи, а торік закупив понад 30. Відповідно, це сколихнуло світові ринки. Також потрібно віддати належне заходам у Російській Федерації, де йде підготовка до експорту пшениці, соняшнику тощо. Плюс неврожай в Україні. Лихоманить і Латинську Америку. Все це призвело до того, що почала дорожчати основна сировина.

Де ми можемо чекати подорожчання — очевидно, в групі м'ясних і молочних товарів, тому що левова частина собівартості — це якраз кукурудза, соя, соняшник тощо. По всьому світу очікується подорожчання цієї групи, ну і рослинна олія само собою", — розповів він.

Читайте також: В Україні дорожчають овочі — експерт розповів, коли ціни підуть вниз

Популярні відео

Експерт пояснив, як це вплине на ціни в Україні та чи зможе країна заробити на коливаннях цін у світі.

"Зростання цін в Україні - це інше питання, оскільки у нас доходи населення дуже низькі. Відповідно, українці витрачають 50% всіх витрат на продукти, і вони не зможуть віддавати ще більше.

На сьогодні український аграрний сектор, попри невисокий урожай минулого року, в грошовому еквіваленті експортує більше, ніж позаминулого року, якраз через зростання цін. Кукурудза подорожчала майже на 50%, а це наша основна експортна культура; плюс соняшник, який подорожчав майже удвічі на світовому ринку, — все це дасть більше грошей як українським виробникам, так і бюджету. Тому український аграрний сектор, який дає 40% всього експорту в цілому, в цьому році забезпечує стабільність української гривні", — сказав він.

Раніше економіст Олег Пендзин прокоментував подорожчання споживчого кошика в Україні.

Джерело Україна 24 Теги