Скільки українцям чекати зарплат як на Заході: економіст зробив прогноз

Довготривалі прогнози про 30-40-50 років – я в це не вірю, зазначив експерт

Скільки українцям чекати зарплат як на Заході: економіст зробив прогноз

Економіст Григорій Кукуруза в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, скільки українцям чекати рівня зарплат, як в сусідніх країнах ЄС.

«Я згадав, що влітку 2015 року середня зарплата в Україні становила 170 доларів. За рахунок трудової міграції, за рахунок вирівнювання доходів вже у 2017 році середня заробітна плата становила 350-400 доларів, фактично це було зростання вдвічі всього за півтора року. В сучасних умовах, коли люди мають можливість виїхати за кордон, знайти іншу роботу, працювати дистанційно, вже немає тієї можливості використовувати дуже довго ресурс дешевої робочої сили нижче, ніж конкуренти за кордоном», - заявив експерт.

Читайте також: Рівень бідності в Україні зріс: економіст назвав причини

Популярні відео

Він зазначив, що українцям не доведеться чекати 30-40 років, щоб у них були зарплати, як в Польщі та інших країнах ЄС.

«Тому довготривалі прогнози про 30-40-50 років – я в це не вірю. До того ж, якщо ми подивимося на поняття паритету купівельної спроможності на рівні цін, то зарплата в 550-600 євро – це зарплата, при якій українці почнуть повертатися з Польщі. Зараз середня зарплата в Україні – 370 євро, але ми на зростаючому тренді», - наголосив Кукуруза.

Читайте також: Мінсоцполітики: пенсії підвищуватимуться у декілька етапів, але є "але"

Раніше ексміністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як зросли реальні зарплати українців у 2020 році.

Джерело Україна 24 Теги