Україну садять на електричний стілець - нардеп про торгівлю з Росією

За словами Олексія Гончаренка, рубильник від цього електричного стільця знаходиться в руках Путіна

Україну садять на електричний стілець - нардеп про торгівлю з Росією

Відновлення імпорту електроенергії з Росії є енергетичною капітуляцією України.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив народний депутат України від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.

"Фактична незалежність – це такі важливі речі, як насамперед енергетична незалежність держави. Ми як країна, яка має надлишкові потужності з вироблення електроенергії, можемо експортувати електроенергію, замість цього сьогодні її імпортуємо. Тобто купуємо закордонне і завозимо в нашу державу замість того, щоб виробляти своє. І не просто закордонне, а з РФ і Білорусі. Білорусь – це окрема історія, а Російська Федерація – агресор, який на нас напав, і який з продажу цієї електроенергії фінансує свій державний бюджет для того, щоб і далі вбивати українців", - наголосив він.

Читайте також: "Україну знову намагаються задушити": експрем'єр забив на сполох через Росію

За словами нардепа, "повний абсурд відбувається на наших очах", але всі "роблять вигляд, ніби нічого не відбувається".

Популярні відео

На запитання, чому дану проблему не помічають, Гончаренко відповів:

"Очевидно, що це не можна списати на вади слуху і на якусь дурнуватість. Це означає, що комусь дуже вигідно завозити дешеву російську електроенергію, забираючи майбутнє в українських енергетиків і шахтарів. Комусь дуже вигідно посадити Україну на електричний стілець, рубильник від якого в руках Путіна, і вони це роблять, заробляючи собі надприбутки і вбиваючи українську незалежність. Це така наша енергетична капітуляція. Це негайно треба припиняти".

Читайте також: "Підтримуємо енергетиків Росії та Білорусі": нардеп про імпорт електроенергії

Нагадаємо, імпорт електроенергії з Росії до України здійснювався з жовтня 2019 до березня 2020 року, після чого був припинений. Всього Україна закупила понад 1 млрд кВт-год електроенергії. Імпорт електроенергії став причиною масштабної кризи на енергоринку і збитків українських енергокомпаній.

1 лютого 2021 року стало відомо, що Україна відновила імпорт електроенергії з Росії в обсязі 200 МВт-год.

Джерело Україна 24 Теги