Пенсійна реформа в Україні: в Кабміні розповіли про механізм

Питання пенсійної реформи переназріло, зазначив Марченко

Пенсійна реформа в Україні: в Кабміні розповіли про механізм

Міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про важливість проведення пенсійної реформи в Україні.

«Нам треба провести системну пенсійну реформу, це не тільки питання пенсій і пенсіонерів. Нам треба зрозуміти, в якому вигляді ми впроваджуємо другий рівень накопичувальної системи, яким чином будемо справлятися з навантаженням солідарної системи в наступні роки. Це рішення вимагає серйозного обговорення, тому що у нас, умовно кажучи, молодого покоління, 40+, зараз є шанс створити умови для того, щоб ми, запровадивши пенсійну реформу, створили умови для накопичення і накопичувальної системи», - заявив міністр.

Читайте також: Після реформи українці отримають мізерну пенсію — експерт підрахував суму

Популярні відео

Він наголосив, що якщо в Україні зараз це не буде зроблено, то країна знову втратить шанс.

«Я за пенсійну реформу, я її адепт, вважаю, що всі дані про старіння нації, про нерозуміння, чому молодь повинна виплачувати ЄСВ, - ці речі потрібно комунікувати, промовляти. Зараз немає дискусії про підняття пенсійного віку. Є дискусія, яким чином компенсувати, наприклад, якщо ми говоримо про запровадження накопичувальної системи, внески до солідарної системи та як мотивувати 5 млн громадян, які не платять податки, виплачувати ЄСВ з розумінням того, що це буде їх накопичувальної пенсією. Питання пенсійної реформи переназріло. Ми зараз консультуємося з фахівцями Світового банку, експертами. На рівні Мінфіну ми хочемо зрозуміти, як ця модель вплине на держбюджет і бюджет Пенсійного фонду», - зазначив Марченко.

Читайте також: В українців забиратимуть гроші – економіст про пенсійну реформу

Зазначимо, раніше у Верховній Раді зареєстрували законопроєкти №2683, №4408 і №4408-1 про введення обов'язкових накопичувальних пенсій і професійної накопичувальної системи.

Нагадаємо, раніше ексміністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі каналу "Україна 24" пояснив, чому для пенсії важливий страховий стаж і як він нараховується.

Джерело Україна 24 Теги