"Серйозний прорив": у Кабміні розповіли про здешевлення іпотеки в Україні

Олег Немчінов розповів, як працюватиме ініціатива щодо зниження відсотків по іпотеці

"Серйозний прорив": у Кабміні розповіли про здешевлення іпотеки в Україні

Іпотека подешевшає до 7% — Кабмін затвердив постанову про здешевлення кредитів на покупку житла. Компенсації банкам виплачуватиме Фонд розвитку підприємництва. Подробиці розповів міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов в ефірі каналу "Україна 24".

"Якщо документ ініціюється Міністерством фінансів, він ніколи не вийде за межі бюджету. Тому я вважаю, що грошей на ці ініціативи вистачить. Саме створення такої можливості дасть можливості громадянам реалізувати їхні прагнення до отримання свого житла. Це не одноразовий акт, я сподіваюся, що ця програма існуватиме довгі роки. Залежно від того, як будуть уповноважені банки, які повинні пройти певну акредитаційну процедуру, залучати нових клієнтів, так Фонд буде і компенсувати", — сказав він.

Читайте також: "Щось не догрівається": "слуги народу" розповіли, скільки платять за комуналку

Популярні відео

За словами Немчінова, ця ініціатива є проривом для ринку нерухомості.

"Зараз передбачається використання програми кредитів "5-7-9 ", яка успішно працює другий рік і дозволяє бізнесу перекредитовуватися, і це такий само механізм. Будуть компенсуватися відсотки до рівня 7% по іпотечних кредитах. Якщо порівняти з нинішніми умовами на ринку, це серйозний прорив і великий стимул до того, щоб розвивалося житлове будівництво.

Постанова буде до завтра остаточно доопрацьована, підписана та оприлюднена. І, я думаю, кілька тижнів буде потрібно Міністерству фінансів для того, щоб отримати свої внутрішні документи, які будуть це регулювати, провести акредитацію, і в кінці лютого - на початку березня можна буде говорити вже про запуск програми", — сказав він.

Читайте також: Удар по кишенях українців: експерт розповів про боргові рекорди України

Постанова Кабміну передбачає, що Фонд розвитку підприємництва здійснює компенсацію відсоткової ставки до рівня 7% річних по іпотечних кредитах, наданих позичальникам на придбання житла з метою здешевлення їхньої вартості. В іпотеку можна буде купити тільки житло, побудоване після 2015 року, максимальний термін іпотеки — 20 років. Мінімальний перший внесок встановлено на рівні 15% вартості житла.

Джерело Україна 24 Теги