В Україні підвищать пенсії: "слуга народу" розповіла, кому і на скільки

Також нардепка Євгенія Кравчук анонсувала перехід до накопичувальної пенсійної системи

В Україні підвищать пенсії: "слуга народу" розповіла, кому і на скільки

На українських пенсіонерів у 2021 році чекає індексація пенсій, а також нові доплати для окремих категорій літніх людей.

Подробиці в ефірі телеканалу "Україна 24" повідомила народна депутатка, заступниця глави фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

"Індексація пенсій обов'язкова щороку, але тепер для планування люди розумітимуть, що 1 березня буде індексована пенсія. Цього року – близько 11%. Також треба вирівняти несправедливість щодо людей, яким давно не піднімали пенсії. Це ті, хто отримують мінімальну пенсію. На жаль, 2200 – це ще не є мінімальною пенсією. Люди, особливо старшого віку, яким 80+, отримують ще менше", - зазначила "слуга народу".

Читайте також: Пенсійна система у Євросоюзі та США: названі відмінності від України

Популярні відео

За її словами, народні обранці, щоб підтримати літніх людей, "запровадили, крім індексації, ще формат доплат до пенсії".

"Кожен пенсіонер старше 80 років з минулого року отримує плюс 500 грн. З 1 липня цього року будуть отримувати ті, кому 75-80 років – плюс 400 грн до пенсії. Ми проголосували законопроєкт, який уже став законом, який дозволяє самотнім людям отримати додаткові 800 грн, якщо вони проживають самі", - сказала Кравчук.

Читайте також: Мінсоцполітики: пенсії підвищуватимуться у декілька етапів, однак є "але"

Депутатка додала, що солідарна пенсійна система в Україні "не може бути життєздатною довго", тому у Верховній Раді готують законопроєкт щодо переходу до накопичувальної пенсійної системи.

Раніше ексміністр соціальної політики України Андрій Рева в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як можна істотно підвищити пенсії українців.

Джерело Україна 24 Теги