"Це злий задум": експерт розкритикував екологічний законопроєкт

В "Укрметалургпромі" вважають, що вимоги до підприємств, закладені в проєкті, нездійсненні

"Це злий задум": експерт розкритикував екологічний законопроєкт

До порядку денного сесії Верховної Ради внесено низку законопроєктів, у тому числі "Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення". Цей законопроєкт, на думку президента об'єднання "Укрметалургпром" Олександра Каленкова, несе небезпеку для промислових підприємств і провокує корупцію.

Про це він сказав в ефірі каналу "Україна 24".

За словами Каленкова, проти цього законопроєкту і за його повне перероблення виступають не тільки металурги та гірники, а й весь бізнес, "весь реальний сектор економіки, який розуміє, до чого це призведе".

"Йдеться про законопроєкт 4167, який, як багато екологічних законопроєктів, ані до екології, ані до забруднень відношення не має. Це створення корупційної схеми за рахунок того, що висуваються свідомо нездійсненні вимоги для всіх промислових підприємств, і закладання схем, як Мінприроди може це все потім у ручному режимі розрулювати. Це все веде до корупції, перекручення ринку", - сказав Каленков.

Читайте також: Десятки тисяч людей втратять роботу — глава "Укрметалургпрому" про важливе рішення влади

Популярні відео

На думку президента "Укрметалургпрому", цей проєкт неможливо доопрацювати.

"Цей законопроєкт повинен бути переписаний з нуля. Зараз пропонується його затвердити в першому читанні, щоб потім доопрацювати, але, на превеликий жаль, цей проєкт не можна доопрацювати. У Європейському Союзі процес посилення екологічних нормативів зайняв десятиліття, для країн виділялися величезні кошти на модернізацію, і все одно процес розтягнувся на десятиліття. А нам пропонується за півтора - чотири роки провести всі необхідні зміни. Хотілося б вірити, що це дурість, але це злий задум", - сказав експерт.

Читайте також: Втрачаємо бюджет країни - нардеп забив на сполох через кризу в металургії

Каленков підкреслив, що "питання не у виконанні екологічних вимог, йдеться про те, що ставляться свідомо нездійсненні вимоги, ми за те, щоб вимоги були реальними, і готові їх виконувати і йти за відповідними графіками для кожної галузі".

Раніше Олександр Каленков розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", як Росія скористається наслідками кризи в українській металургії.

Джерело Україна 24 Теги