Теплі кредити: експерт розповів, як економити на опаленні

Юрій Шафаренко розповів, як отримати відшкодування за кредит на опалювальне обладнання

Теплі кредити: експерт розповів, як економити на опаленні

Заступник голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко розповів в ефірі каналу "Україна 24" про програму "теплих кредитів", за якою українцям відшкодовують частину витрат при переході з газового опалення на тверде паливо або енергоефективні технології.

"Програма "теплих кредитів" продовжено на 2021 рік. Нею можуть скористатися всі українці, у яких є приватні будинки. Умови програми не змінилися — 20% ми даємо на твердопаливні котли та 35% на енергоефективні засоби. Щоб скористатися програмою, потрібно купити необхідне обладнання, звернутися до банку, отримати кредит, а потім банк надає нам реєстри цих позичальників, і ми за цими реєстрами даємо банку відповідне відшкодування", — розповів він.

Читайте також: Субсидія на електроенергію: експерт пояснив, що потрібно для отримання

Популярні відео

За словами Шафаренка, є вже дуже багато успішних випадків, коли ті, хто скористався програмою, змогли зменшити свої витрати до 50%.

"Процедура спрощена, немає ніякого контакту з чиновниками, по суті, програма автоматизована. Потрібен мінімальний пакет документів. Ви берете матеріали або обладнання в кредит з банками, які акредитовані на дану програму. Фізичній особі потрібен мінімум документів, і бюрократії практично немає. Звертатися може не тільки ОСББ, а й приватна особа. Якщо ви хочете з газового опалення в приватному будинку перейти на твердопаливний котел, то потрібно взяти кредит на нього, оформити через банк і отримати відшкодування", — пояснив він.

Шафаренко додав, що є ще одна можливість економити за допомогою встановлення на даху будинку сонячних електростанцій. Такі станції вже встановили у себе майже 30 тисяч домогосподарств.

Раніше жителі Західної Європи розповіли про тарифи на комунальні послуги.

Джерело Україна 24 Теги