Що буде з цінами на залізничні квитки: глава "Укрзалізниці" прояснив ситуацію

Володимир Жмак пояснив, як збирається зробити пасажирські перевезення самоокупними

Що буде з цінами на залізничні квитки: глава "Укрзалізниці" прояснив ситуацію

Голова правління АТ "Укрзалізниця" Володимир Жмак в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи можливе здешевлення залізничних квитків в Україні.

"З приводу вартості квитків - з 2018 року ціна не змінювалася, незважаючи на інфляцію, зміну курсу і таке інше. Тому, на жаль, на сьогодні пасажирські перевезення збиткові для "Укрзалізниці". У всьому світі пасажирські перевезення дотуються з державного бюджету, у нас цього немає. Крім того, ми не те що не підвищуємо вартість проїзду, ми навіть не індексуємо на рівень інфляції. Тому говорити про те, що у нас є можливість зменшувати вартість квитків, ми сьогодні не можемо", - зазначив він.

Читайте також: Глава "Укрзалізниці" пояснив, коли підприємство стане прибутковим

Жмак підкреслив, що "Укрзалізниця" не отримує жодних дотацій і їй не компенсують перевезення пільгових пасажирів:

"Наприклад, наразі заборгованість тільки Міністерства освіти перед "Укрзалізницею" становить мільярд гривень, заборгованість місцевих бюджетів за перевезення пільгових пасажирів приміськими поїздами - близько мільярда гривень".

Популярні відео

Голова "Укрзалізниці" розповів, що в рамках анбандлінгу (реорганізації з метою поділу на кілька компаній - ред.) пасажирські перевезення повинні "стати принаймні самоокупними".

"Ми хочемо вийти на прямі публічні договори на перевезення пасажирів з органами центральної та місцевої влади за принципом укладання договорів з обласними адміністраціями, міськими, великими заводами та підприємствами, які зацікавлені в пунктуальному прибутті на роботу співробітників. І ми будемо використовувати принцип пряника: якщо у вас є з нами договір, ви отримаєте нову модернізовану електричку, з усіма сучасними умовами перевезення. Якщо немає договору - будемо надавати за залишковим принципом електрички Ризького заводу 1976 року", - розповів він.

Читайте також: Повернення квитків на потяг: з'явилося важливе уточнення для пасажирів

Раніше нардеп від "Слуги народу", член транспортного комітету Верховної Ради Олександр Скічко в ефірі телеканалу "Україна 24" оцінив перші місяці роботи голови "Укрзалізниці" Володимира Жмака.

Джерело Україна 24 Теги