Це не ручне регулювання - голова Міненерго про зниження цін на газ

За словами Юрія Вітренка, облгази зловживають підвищенням цін

Це не ручне регулювання - голова Міненерго про зниження цін на газ

Зниження ціни на газ для населення України до 6,99 грн за кубометр не є ручним регулюванням.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив виконуючий обов'язки міністра енергетики Юрій Вітренко.

"Я пропонував річну зафіксовану ціну на рік (5,36 грн за кубометр - ред.), а зараз йдеться про 6,99, але на два місяці. Ми подивимося, що буде з квітня, яка ціна буде, і зможемо побачити, яка середня ціна буде на поточний рік. Це не означає, що ціна в квітні істотно зросте, це означає, що в квітні вона може бути нижчою", - зазначив він.

Читайте також: Прем'єр пояснив, хто з українців платить за газ найменше

За словами Вітренка, "некоректно говорити про ручне регулювання" газових тарифів.

"Це демагогія людей, які не розбираються ні в ринку, ні як це працює в Європі. Наприклад, АМКУ вже встановив факти зловживань з боку облгаззбутів, він вже їх штрафував. Наступний крок - це державне регулювання цін, це ринковий метод у ситуації, коли є зловживання з боку домінуючих гравців. В Європі, якраз для того, щоб ефективно працював ринок, щоб не дискредитувалися ринкові реформи, захищають споживачів не тільки субсидіями. Є багато інших механізмів, зокрема обмеження щодо зміни ціни, максимального рівня ціни", - зазначив керівник Міненерго.

Вітренко також прокоментував переговори з Міжнародним валютним фондом щодо цін на газ в Україні:

"Таке відчуття, що люди краще знають, що МВФ думає. МВФ тільки вивчає це питання, а вони вже починають розповідати, що вони знають, що МВФ скаже, що не скаже. Це неправильно і нечесно. Вони з експертами проводять не одну зустріч з нами онлайн, де ми обговорюємо реальні проблеми, вони їх розуміють і бачать. І ми знаходимо найкращі рішення не для того, щоб тут виблискувати в телеефірах, а для того, щоб не дискредитувати ринкові реформи, щоб люди їх бачили, бачили, що ціна знижується в інтересах споживачів".

Читайте також: Шмигаль анонсував нововведення у тарифах на газ: що чекає на українців

Популярні відео

Раніше виконувач обов'язків міністра енергетики Юрій Вітренко повідомив, що з лютого ціна на газ для населення в середньому знизиться з 9,6 грн до 6,9 грн за кубометр.

Зі свого боку, прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Україна 24" пояснив, скільки діятиме газова знижка для українців.

Джерело Україна 24 Теги