Ціни на продукти харчування: економіст розповів, що очікує на українців

Пендзин розповів, коли ціни на базарах почнуть зростати

Ціни на продукти харчування: економіст розповів, що очікує на українців

Економічний експерт Олег Пендзин в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, як зміняться ціни на основні продукти харчування.

«Зараз у нас локдаун, і з ринку пішов достатньо великий обсяг того, що купували заклади громадського харчування. На базарах дуже знизився попит. Тому жодного зростання ціни, як мінімум до кінця локдауну, до кінця січня не буде. Ціни стабілізувалися на сьогоднішньому рівні. Напевно, ми повернемося до зростання цін десь в середині лютого. Зараз підстав для зростання немає в силу того, що зменшився попит», - заявив Пендзин.

Читайте також: Що буде з цінами і курсом долара в Україні: озвучено прогноз на 2021 рік

При цьому, на його думку, ціни на традиційні для українського столу овочі трохи зростуть.

«Що стосується овочів – це найбільш конкурентний ринок на сьогодні в Україні, я не беру овочі з теплиць – там дійсно ціни надто високі, я беру ті традиційні овочі, що становлять борщовий набір – це найконкурентныший ринок, він відображає реальне падіння доходів населення. Думаю, найближчим часом ми побачимо невелике зростання цін на овочі, пов’язане з вартістю збереження. Так відбуватиметься доти, доки не почне надходити продукція нового врожаю і не стане вигідно завозити імпорт. Але істотного зростання цін не буде, бо у нас сьогодні локдаун і чималий обсяг попиту пішов з ринку», - зазначив експерт.

Популярні відео

Читайте також: Україну заполонила імпортна картопля — чи виросте ціна

Нагадаємо, економіст Олег Пендзин в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що українці витрачають на їжу значно більший відсоток своїх доходів, ніж жителі країн ЄС.